Expozice Fakulty zdravotnických studií představí tři významné oblasti v rámci péče o zdraví – preventivní činnost, činnost diagnostickou a léčbu samotnou. Stanoviště radiologů představí vývoj radiologie od RTG kazet po současnou technologii a zájemci si budou moci vyzkoušet ochranné pomůcky používané k ochraně proti záření. Děti i dospělí si na snímcích prohlédnou typické patologie, jako jsou zlomeniny a cizí tělesa. Zdravotničtí záchranáři návštěvníky provedou kardiopulmonální resuscitací i zástavou masivního krvácení. Zdravotní laboranti představí tzv. oscilační hodiny, tedy tzv. Briggs-Rauscherovu reakci. Katedra rehabilitačních oborů si připravila možnost diagnostiky návštěvníků s využitím přístroje PodoCam za účelem vyhodnocení odchylky od správného postavení nohy. Chybět nebude ani možnost nechat si změřit tělesné složení na vysoce specializovaném přístroji In Body. Katedra ošetřovatelství a porodní asistence myslí především na prevenci. Změří návštěvníkům tlak, tělesný tuk, společně proberou téma hypertenze, otestují hygienu rukou pomocí UV lampy a naučí zájemce efektivně očistu rukou provádět. V rámci komplexní péče o pacienty s poškozením mozku nabídne katedra za účelem prevence Alzheimerovy choroby nový český inovativní test pro vyšetření poruch paměti v počáteční fázi, který trvá pouhé 3 minuty. A chybět nebudou ani miminka, a to ať už v bříšku, nebo ta malá (či větší).