DNY VĚDY A TECHNIKY V PLZNI 12. - 17. 9. 2011
RSS  

(Ne)Aktuálně

18.9. (1. den po festivalu) - Den poté

Slunce se schovalo za mraky, je pošmourno a nevlídno. Neklamné znamení toho, že Dny vědy a techniky v Plzni skončily. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří vážili své kroky do laboratoří či do centra města, aby se s námi bavili a zároveň se dozvěděli něco nového z oblasti vědy, techniky i o sobě samých. Užijte si krásný podzim a za rok nashledanou!

17.9. (6. den) - Den šestý

Čeká nás slunečný den a vy máte poslední možnost vydat se za nevšední podívanou, vyslechnout zajímavou přednášku, otestovat své schopnosti a dovednosti, zkrátka si užít spoustu chytré zábavy s vědou a technikou v ulicích Plzně. Dneškem totiž končí letošní ročník Dnů vědy a techniky v Plzni, které pro vás i v poslední den přichystaly řadu výjimečných expozic. Programová nabídka je nanejvýš pestrá, takže si na své jistě přijde každý návštěvník.

A nezapomeňte, že s námi můžete soutěžit o ceny! Stačí správně odpovědět na soutěžní otázky, které získáte v našem infostanu na náměstí Republiky, a můžete se právě vy stát našimi výherci. Pokud nebudete sami znát všechny odpovědi, nevadí. Naši vystavovatelé vám rádi pomohou vyřešit i ty nejzapeklitější záhady! Těšíme se na vaši návštěvu!

16.9. (5. den) - Den pátý

Dnešním dnem začíná skutečný festival pro chytré hlavy. Vystavovatelé opustili bezpečí svých laboratoří a vydali se všanc návštěvníkům bažícím po poznání přímo v ulicích města Plzně. Díky tomu máte možnost zhlédnout na tradičních místech (náměstí Republiky, Kopeckého sady, Jungmannova ulice) řadu netradičních expozic. Letos na vás opět čekají nejen známé a oblíbené expozice, ale také mnoho novinek.

Jednou z velkých novinek letošního ročníku je zřízení speciálního přednáškového stanu na náměstí Republiky, v němž dnes začíná maraton populárně naučných přednášek z oblasti matematiky, fyziky, chemie, astronomie, robotiky, elektroenergetiky, průmyslového inženýrství nebo práva.

Kromě toho se poprvé představí studenti Západočeské univerzity v Plzni, kteří vytvořili tým napříč technickými fakultami a připravili pro vás hned několik zajímavých exponátů, z nichž některé budou mít na veřejnosti svoji velkou premiéru. A máme toho v rukávu ještě mnohem víc.

Tak neváhejte a přijďte se dnes podívat na Dny vědy a techniky do centra Plzně. Určitě nebudete litovat!

starší aktuality