RSS  YouTube 

Časté otázky ke Dnům vědy a techniky v Plzni

Nebojte se zeptat, rádi Vám odpovíme.

Proč je u některých expozic symbol R?
Jedná se o „uzavřené“ expozice, na které se musíte předem zaregistrovat.
Co je to „uzavřená“ expozice?
To je expozice, která je přístupná široké veřejnosti, ale z kapacitních důvodů je třeba se na ni zaregistrovat.
Proč se musím na „uzavřené“ expozice registrovat?
Protože tyto expozice probíhají v laboratořích a učebnách, jejichž kapacita je omezená. Z organizačních důvodů je proto třeba regulovat počet účastníků.
Co mě bude registrace stát?
Pouze trochu času, který zabere proces registrace (viz Jak se zaregistruji na „uzavřené“ expozice?). Registrace i vstup na veškeré akce v rámci Dnů vědy a techniky v Plzni jsou ZDARMA.
Jak se zaregistruji na „uzavřené“ expozice (se symbolem R)?
V programu klikněte na expozici, která Vás zaujala. Vyberte si datum a čas, kdy chcete expozici navštívit, a na příslušné řádce klikněte na registrujte se. Vyplňte požadované údaje a klikněte na tlačítko . POZOR! Zadané údaje musí být pravdivé – na Vámi vyplněnou e-mailovou adresu Vám zašleme další instrukce.
Na tuto e-mailovou adresu přijde během několika minut mail s předmětem „[Dny Vědy] Dokončení registrace“. Pro dokončení registrace navštivte adresu uvedenou v e-mailu. Pokud registraci nedokončíte do 24 hodin, bude považována za neplatnou a ze systému se vymaže.
Po dokončení registrace obdržíte e-mail s bližšími informacemi o vybrané expozici – především místo a čas setkání.
Po zaregistrování mi nepřišel mail [Dny Vědy] Dokončení registrace, co mám dělat?
Tato situace by neměla nastat, než začnete panikařit, zkontrolujte, zda mail nedorazil do SPAMU.
Pokud není ani tam, obraťte se na adresu dnyvedy@rek.zcu.cz, rádi Vám pomůžeme.
Kdy se mohu registrovat?
Registrovat se lze od spuštění registrací (druhá polovina srpna). Nejpozději se však na expozici můžete přihlásit 3 hodiny před jejím začátkem.
Co se stane s údaji, které vyplním?
Veškeré údaje budou použity pouze pro účely registrace na Dny vědy a techniky v Plzni a nebudou poskytovány dalším osobám.
Zaregistroval jsem se, ale nemohu se zúčastnit. Co mám dělat?
Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět. Budou se tak moci přihlásit další zájemci.
Nejjednodušší cesta je buď použít odkaz pro zrušení registrace, který Vám přišel v instrukcích pro dokončení registrace, nebo se přihlásit na stránkách (viz Jak se můžu přihlást na stránky?) a ve Vašich akcích příslušnou registraci zrušit.
Co znamená, že na stránce svítí Přihlášený: a moje jméno?
Znamená to, že jste se buď přihlásil(a) (viz Jak se můžu přihlást na stránky?), nebo jste právě dokončili registraci na některou z expozic. To, že jste přihlášeni, Vám umožňuje registrovat se na další akce, aniž byste musel(a) znovu zadávat všechny údaje. V záložce Moje akce navíc máte přehled o všech Vašich registrovaných akcích.
Jak se můžu přihlást na stránky?
V první řadě musíte být zaregistrován(a) na některou z „uzavřených“ expozic. Přihlásit se pak můžete buď odkazem, který přišel v e-mailu, nebo za použití e-mailu a pinu (který jste obdržel(a)) na stránce http://dnyvedy.zcu.cz/2012/login.php
Nepamatuji si pin, kde ho vezmu?
Přejděte na stránku http://dnyvedy.zcu.cz/2012/login.php a postupujte dle instrukcí.
V mých registrovaných expozicích v záložce Moje akce nevidím expozici, na kterou jsem se registroval. Jakto?
Je velmi pravděpodobné, že jste se, možná omylem, z expozice odhlásil(a) buď kliknutím na zrušit registraci, nebo navštívením adresy pro zrušení registrace, která vám přišla v prvním e-mailu.
Nejjednodušší řešení problému je znovu se zaregistrovat na požadovanou akci.
Co je soutěž pro školy a kdo se může zúčastnit?
Již tradiční soutěž pro školy je určená čtyřčlenným týmům ze základních a středních škol. Soutěž jako taková proběhne v pátek 16.9. dopoledne.